Telesport Index: Nu al 214 plakken

Deel via social media:

Bronvermelding
EPA
Redacteur
Dafne Schippers
Auteur
Van onze Telesportredactie
Publicatie datum

Voor het eerst sinds lange tijd veranderde er afgelopen week niets in de top 25 van de Telesport Index.

Dat houdt in dat na bijna acht maanden Tom Dumoulin nog altijd aan de leiding gaat, gevolgd door Dafne Schippers en Ranomi Kromowidjojo. 

In totaal pakten de Nederlandse sporters dit jaar al 214 medailles voor de Index. Vorig jaar stokte de medailleproductie uiteindelijk bij 339, mede door het grote aantal plakken bij de Olymypische en Paralympische Spelen.

STAND

1. Tom Dumoulin (wielrennen) 165

2. Dafne Schippers (atletiek) 125

3. Ranomi Kromowidjojo (zwemmen) 110

4. Oranjevrouwen (voetbal) 100

Ferry Weertman (zwemmen) 100

6. Sven Kramer (schaatsen) 75

7. Anna van der Breggen (wielrennen) 70

8. Ireen Wüst (schaatsen) 66,66

9. Kjeld Nuis (schaatsen) 63

10. Ajax (voetbal) 50

Sharon van Rouwendaal (zwemmen) 50

12. Dylan Groenewegen (wielrennen) 45

13. Jorrit Bergsma (schaatsen) 42,66

14. Sjinkie Knegt (shorttrack) 38,1

15. Kai Verbij (schaatsen) 36

16. Michael van Gerwen (darts) 35

17. Bauke Mollema (wielrennen) 30

18. Sifan Hassan (atletiek) 25

Anouk Vetter (atletiek) 25

Vrouwenestafetteploeg 4x100 meter (zwemmen) 25

Nederland (honkbal) 25

Kirsten Wild (baanwielrennen) 25

Ploegachtervolging mannen (schaatsen) 25

24. Kiki Bertens (tennis) 24

25. Jorien ter Mors (schaatsen) 23

Ploegachtervolging vrouwen (schaatsen) 23

27. Nederlandse ploeg (korfbal) 20

Sarèl de Jong (kickboksen) 20

Boy Vogelzang (jiujitsu) 20

Raymond van Barneveld (darts) 20

Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld (darts) 20

Jos van Emden (wielrennen) 20

Harrie Lavreysen (baanwielrennen) 20

Jan Smeekens (schaatsen) 20

35. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 19,66

36. Antoinette de Jong (schaatsen) 18,66

37. Patrick Roest (schaatsen) 16

38. Gemengde estafetteploeg (zwemmen) 15

Robert Gesink (wielrennen) 15

Nederlands team (3 tegen 3-basketbal) 15

Mathieu van der Poel (veldrijden) 15

Marianne Vos (veldrijden) 15

Jeroen Kampschreur (skiën voor paralympiërs) 15

Teamsprint mannen (baanwielrennen) 15

45. Robin Haase (tennis) 13,5

46. Marrit Leenstra (schaatsen) 10,66

47. Femke Heemskerk (zwemmen) 10

Jeroen van Eck (mountainbiken) 10

Anne Terpstra (mountainbiken) 10

Tara Fokké en Carlijn Blekkink (trampolingenspringen) 10

Aafke van Leeuwen (jiujitsu) 10

Annemiek van Vleuten (wielrennen) 10

Gemengde-estafetteploeg (triatlon) 10

Reshmie Oogink (taekwando) 10

Max Verstappen (formule 1) 10

Sebastian Langeveld (wielrennen) 10

Niki Terpstra (wielrennen) 10

Chantal Blaak (wielrennen) 10

Driebandduo Dick Jaspers en Jean van Erp (biljarten) 10

Bibian Mentel (snowboarden voor paralympiërs) 10

Chris Vos (snowboarden voor paralympiërs) 10

Relayploeg mannen (shorttrack) 10

Gerard de Rooy (autosport) 10

64. Marlou van Rhijn (paralympische atletiek) 8

Wesley Koolhof/Matwé Middelkoop (tennis) 8

Marc Bijsterbosch (biljarten) 8

67. Afrodite Zegers en Anneloes van Veen (zeilen) 7,5

68. Daan Breeuwsma (shorttrack) 7,1

69. Diede de Groot (rolstoeltennis) 7

70. Suzanne Schulting (shorttrack) 6,85

71. Douwe de Vries (schaatsen) 6,66

72. Dick Jaspers (biljarten) 6,5

Kim Busch (zwemmen) 6,25

Maud van der Meer (zwemmen) 6,25

75. Lisa Bunschoten (snowboarden voor paralympiërs) 6

76. Rianne de Vries (shorttrack) 5,85

77. Dennis Visser (shorttrack) 5,83

78. Matwé Middelkoop (tennis) 5,5

79. Dylan Hoogerwerf (shorttrack) 5,1

80. Nederlandse ploeg (beachkorfbal) 5

Sanne Meijer (wakeboarden) 5

Ellen van Dijk (wielrennen) 5

Marianne Vos (wielrennen) 5

Quirine Lemoine/Arantxa Rus (tennis) 5

Kenny van Weeghel (paralympische atletiek) 5

Laura Smulders (BMX) 5

Marjolein Buis (rolstoeltennis) 5

Manon Kamminga (inline skaten) 5

Nederlandse ploeg (honkbal) 5

Carlo Huisman (zeilen) 5

Ho-Ping Tung (autosport) 5

Kiran Badloe (windsurfen) 5

Curaçao Neptunus (honkbal) 5

Den Bosch (hockey) 5

Sanne van Dijke (judo) 5

Matthijs Büchli (baanwielrennen) 5

Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 5

Niels Feijen (biljarten) 5

Jean van Erp (biljarten) 5

Dai Dai Ntab (schaatsen) 5

Li Jie (tafeltennis) 5

Sophie de Boer (veldrijden) 5

TOP/Quoratio (korfbal) 5

103. Eythora Thorsdottir (turnen) 4

Wesley Koolhof (tennis) 4

Relayploeg vrouwen (shorttrack) 4

106. Ben Schwietert (zwemmen) 3,75

Kyle Stolk (zwemmen) 3,75

108. Nederlandse mannenploeg (handboogschieten) 3

Sander Arends/Matwé Middelkoop (tennis) 3

Ronald Hertog (paralympische atletiek) 3

Twan van Gendt (BMX) 3

Marjolein Buis/Diede de Groot (rolstoeltennis) 3

Aniek van Koot (rolstoeltennis) 3

Marlène van Gansewinkel (paralympische ateletiek) 3

Demi Schuurs/Kiki Bertens (tennis) 3

Jiske Griffioen en Aniek van Koot (rolstoeltennis) 3

Oranje-Rood (hockey) 3

Lichte dubbeltwee vrouwen (Paulis/Keijserroeien, roeien) 3

Damesdubbelvier vrouwen (Achterberg, Beukers, Janssen en Bouw, roeien) 3

Dubbeltwee vrouwen (Scheenaard/Oldenburg, roeien) 3

Holland Acht mannen (roeien) 3

Lilian de Geus (windsurfen) 3

Jean Paul de Bruijn (biljarten) 3

Raymond Swertz (biljarten) 3

Driebandduo Dick Jaspers/Raymond Burgman (biljarten) 3

Dave Christiani (biljarten) 3

Guusje Steenhuis (judo) 3

Nederlandse mannen teamsprint (schaatsen) 3

Nederlandse vrouwen teamsprint (schaatsen) 3

130. Quirine Lemoine (tennis) 2,5

Arantxa Rus (tennis) 2,5

Jean-Julien Rojer (tennis) 2,5

133. Marion Michielsen (bridge) 2,25

134. Itzhak de Laat (shorttrack) 2,1

135. Jeffrey Stuut (skiën voor paralympiërs) 2

136. Niels de Langen (skiën voor paralympiërs) 1,66

137. Sander Arends (tennis) 1,5

Demi Schuurs (tennis) 1,5

Raymond Burgman (biljarten) 1,5

140. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen (beachvolleybal) 1

Moreno Hofland (wielrennen) 1

Maikel Scheffers (rolstoeltennis) 1

Nederlandse vrouwenploeg (3x3 basketbal) 1

Nederlandse vrouwenploeg (beachsoccer) 1

Crispijn Ariëns (inline skaten) 1

Nederlands vrouwenteam (bridge) 1

Steven Kruijswijk (wielrennen) 1

Inge Jansen/Daphne Wils (schoonspringen) 1

Amsterdam (hockey) 1

Vier-zonder-stuurvrouw (Vossen, Verburgh, Bernhard en Brandsma, roeien) 1

Timothy Petersen (karate) 1

Roy Meyer (judo) 1

Lucinda Brand (wielrennen) 1

Ronald Mulder (schaatsen) 1

Erik Jan Kooiman (schaatsen) 1

Liemarvin Bonevacia (atletiek) 1

Amsterdam mannenploeg (zaalhockey) 1

158. Mark Prinsen (shorttrack) 0,83

159. Yara van Kerkhof (shorttrack) 0,85

Lara van Ruijven (shorttrack) 0,85

161. Meike Wortel (bridge) 0, 75

162. Tineke den Dulk (shorttrack) 0,6

163. Inge Jansen (schoonspringen) 0,5

Daphne Wils (schoonspringen) 0,5

165. Carla Arnolds (bridge) 0,25

Martine Verbeek (bridge) 0,25

Magie Ticha (bridge) 0,25

Wietske van Zwol (bridge) 0,25

Totaal: 168

 

GOUD: 82

EK BEACHKORFBAL: Nederlandse ploeg

EK WAKEBOARDEN: Sanne Meijer

BINCKBANK TOUR: Tom Dumoulin

WK ATLETIEK: Dafne Schippers

EK WIELRENNEN: Ellen van Dijk (tijdrit)

EK WIELRENNEN: Marianne Vos (wegwedstrijd)

WTA-TOERNOOI BASTAD: Quirine Lemoine/Arantxa Rus

WORLD GAMES: Nederlandse korfbalploeg

WORLD GAMES:: Sarèl de Jong (kickboksen)

WORLD GAMES:: Boy Vogelzang (jiujitsu)

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Marlou van Rhjn (200 meter, T44)

TOUR DE FRANCE: Dylan Groenewegen (21e etappe)

WK ZWEMMEN: Ferry Weertman (10 km open water)

WTA-TOERNOOI GSTAAD: Kiki Bertens (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI GSTAAD: Kiki Bertens

TOUR DE FRANCE: Bauke Mollema (vijftiende etappe)

EK BMX: Laura Smulders

WIMBLEDON: Diede de Groot (rolstoeltennis)

EK INLINE SKATEN: Manon Kamminga

GIRO ROSA: Anna van der Breggen

EK SOFTBAL: Nederlandse ploeg

AMERICA’S CUP: Carlo Huisman (met Nieuw-Zeelandse ploeg)

EUROPEAN CHAMPIONS CUP: Curaçao Neptunus

WERELDBEKER ZEILEN: Kiran Badloe (windsurfen)

ROLAND GARROS: Marjolein Buis (met buitenlandse partner)

EUROHOCKEY CLUB CUP: Den Bosch

WORLD CUP OF DARTS: Nederland (Raymond van Barneveld/Michael van Gerwen)

WTA-TOERNOOI NEURENBERG: Kiki Bertens

RONDE VAN ITALIE: Tom Dumoulin (eindzege)

RONDE VAN ITALIE: Jos van Emden (21e etappe)

RONDE VAN ITALIE: Tom Dumoulin (negende etappe)

RONDE VAN ITALIE: Tom Dumoulin (veertiende etappe)

RONDE VAN CALIFORNIË: Anna van der Breggen

EK ZEILEN: Afrodite Zegers en Anneloes van Veen (470-klasse)

EK JUDO: Sanne van Dijke (-70 kilogram)

WAALSE PIJL: Anna van der Breggen

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Anna van der Breggen

AMSTEL GOLD RACE: Anna van der Breggen

EK BILJARTEN: Marc Bijsterbosch (10-Ball)

EK BILJARTEN: Niels Feijen (straight pool)

WERELDBEKER SCHAATSEN:Nederlandse mannen ploegenachtervolging

WERELDBEKER SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (5000/10000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Dai Dai Ntab (500 meter)

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

WK SHORTTRACK: Nederlandse relayploeg

WK ALLROUND SCHAATSEN: Sven Kramer

WK ALLROUND SCHAATSEN: Ireen Wüst

ATP-TOERNOOI DUBAI: Jean-Julien Rojer (dubbelspel)

WK SPRINT SCHAATSEN: Kai Verbij

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jan Smeekens (500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (5000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (10.000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ploegachtervolging mannen

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ireen Wüst (3000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ploegachtervolging vrouwen

WORLD CUP SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1500 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Mannen relayploeg

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Chris Vos (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Bibian Mentel (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Bibian Mentel (banked slalom)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Chris Vos (banked slalom)

TOP 16 TAFELTENNIS: Li Jie

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (slalom)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (combi)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (reuzeslalom)

UNIBET MASTERS: Michael van Gerwen

WERELDBEKER VELDRIJDEN: Sophie de Boer

EUROPA CUP KORFBAL: TOP/Quoratio

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

EK SHORTTRACK: Rianne de Vries (500 meter)

EK SHORTTRACK: Mannen relayploeg

WTA-TOERNOOI AUCKLAND: Kiki Bertens (dubbelspel)

ATP-TOERNOOI SYDNEY: Wesley Koolhof/ Matwé Middelkoop

WK DARTS (PDC): Michael van Gerwen

EK ALLROUND: Sven Kramer

EK ALLROUND: Ireen Wüst

EK SPRINT: Kai Verbij

ZILVER: 60

WERELDBEKER HANDBOOGSCHIETEN: Nederlandse mannenploeg

WK ZWEMMEN: Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrije slag)

WK ZWEMMEN: Ranomi Kromowidjojo (50 meter vlinderslag)

WK ZWEMMEN: Gemengde estafetteploeg (Schwietert, Stolk, Heemskerk en Kromowidjojo)

WK ZWEMMEN: Sharon van Rouwendaal (25 km open water)

ATP-TOERNOOI BASTAD: Sander Arends/Matwé Middelkoop

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Marlou van Rhjn (100 meter, T44)

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Ronald Hertog (verspringen)

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Kenny van Weeghel (200 meter, T54)

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Kenny van Weeghel (400 meter, T54)

WIMBLEDON: Marjolein Buis/Diede de Groot (rolstoeltennis)

EK BMX: Twan van Gendt

WK PARALYMPISCHE ATLETIEK: Marlène van Gansewinkel (verspringen, T44)

TOUR DE FRANCE: Dylan Groenewegen (elfde etappe)

TOUR DE FRANCE: Robert Gesink (achtste etappe)

EK BRIDGE: Marion Michielsen en Meike Wortel (met buitenlandse partners)

WK BASKETBAL 3 TEGEN 3: Nederlands team

24 UUR VAN LE MANS: Ho-Ping Tung (Met team Jackie Chan)

EK BRIDGE: Marion Michielsen (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI ROSMALEN: Demi Schuurs/Kiki Bertens

ROLAND GARROS: Jiske Griffioen en Aniek van Koot

WERELDBEKER ZEILEN: Afrodite Zegers en Anneloes van Veen (470-klasse)

EURO HOCKEY LEAGUE: Oranje-Rood

EK ROEIEN: Lichte dubbeltwee vrouwen

EK ROEIEN: Damesdubbelvier vrouwen

EK ROEIEN: Dubbeltwee vrouwen

EK ROEIEN: Holland Acht mannen

EUROPA LEAGUE: Ajax

RONDE VAN ITALIË: Tom Dumoulin (21e etappe)

EK ZEILEN: Lilian de Geus (windsurfen)

EK BILJARTEN: Dave Christiani (kader 71/2)

EK BILJARTEN: Jean Paul de Bruijn (bandstoten)

EK BILJARTEN: Raymond Swertz (ankerkader 57/2)

EK BILJARTEN: Nederland (Dick Jaspers/Raymond Burgman)

EK JUDO: Guusje Steenhuis (-78 kilogram)

WK JUDO: Eythora Thorsdottir (balk)

WK BAANWIELRENNEN: Harrie Lavreysen (sprint)

WK BAANWIELRENNEN: Teamsprint (mannen)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (omnium)

EK BILJARTEN: Marc Bijsterbosch (8-Ball)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlanse vrouwen ploegenachtervolging

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlandse vrouwen teamsprint

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlandse mannen teamsprint

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (allroundklassement)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Patrick Roest

ATP-TOERNOOI MARSEILLE: Robin Haase met buitenlandse partner

ABN AMRO-TOERNOOI: Wesley Koolhof/ Matwé Middelkoop

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (5000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (10.000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ireen Wüst (1500 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Vrouwen relayploeg

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Lisa Bunschoten (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Lisa Bunschoten (banked slalom)

WK VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

WK VELDRIJDEN: Marianne Vos

EK SHORTTRACK: Dylan Hoogerwerf (500 meter)

EK ALLROUND: Jan Blokhuijsen

EK SPRINT: Kjeld Nuis

EK SPRINT: Jorien ter Mors

BRONS: 72

EK BEACHVOLLEYBAL: Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen

WK ATLETIEK: Sifan Hassan (5000 meter)

ATP-TOERNOOI MONTREAL: Robin Haase

WK ATLETIEK: Dafne Schippers (100 meter)

WK ATLETIEK: Anouk Vetter (zevenkamp)

EK WIELRENNEN: Moreno Hofland (wegwedstrijd)

EK WIELRENNEN: Anna van der Breggen (tijdrit)

CLASICA SAN SEBASTIAN: Bauke Mollema

ATP-TOERNOOI GSTAAD: Robin Haase

EK MOUNTAINBIKEN: Jeroen van Eck (eliminator)

EK MOUNTAINBIKEN: Anne Terpstra (eliminator)

WORLD GAMES: synchroonspringduo trampolingenspringen (Tara Fokké en Carlijn Blekkink)

WORLD GAMES: Aafke van Leeuwen (jiujitsu)

WK ZWEMMEN: Vrouwenestafetteploeg 4x100 meter

WK TRIATLON GEMENGDE ESTAFETTE: Nederlandse ploeg

WIMBLEDON: Maikel Scheffers (rolstoeltennis, met buitenlandse partner)

WIMBLEDON: Aniek van Koot (rolstoeltennis, met buitenlandse partner)

TOUR DE FRANCE: Dylan Groenewegen (tiende etappe)

WK ATLETIEKEK VOOR PARALYMPIËRS: Kenny van Weeghel (100 meter, T54)

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten

EK INLINE SKATEN: Crispijn Ariëns

EK BEACHSOCCER: Nederlandse vrouwenploeg

EK BASKETBAL 3 TEGEN 3: Nederlandse vrouwenploeg

WK TAEKWANDO: Reshmie Oogink

EK BRIDGE: Nederlands vrouwenteam

EK SCHOONSPRINGEN: Inge Jansen/Daphne Wils (driemeterplank)

RONDE VAN ZWITSERLAND: Steven Kruijswijk

ROLAND GARROS: Diede de Groot (met buitenlandse partner)

ROLAND GARROS: Maikel Scheffers (met buitenlandse partner)

ROLAND GARROS: Marjolein Buis

ROLAND GARROS: Aniek van Koot

EUROHOCKEY CLUB CUP: Amsterdam

EK ROEIEN: Vier-zonder-stuurvrouw

WTA-TOERNOOI ROME: Kiki Bertens

RONDE VAN ITALIË: Tom Dumoulin (negende etappe)

EK KARATE: Timothy Petersen (-84 kilogram)

EK TURNEN: Eythora Thorsdottir (vloer)

EK JUDO: Roy Meyer (boven 100 kilogram)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (puntenkoers)

PARIJS-ROUBAIX: Sebastian Langeveld

GP VAN CHINA: Max Verstappen

RONDE VAN VLAANDEREN: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Chantal Blaak

WORLD BASEBALL CLASSIC: Oranje

RONDE VAN DRENTHE: Lucinda Brand (wielrennen)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Ronald Mulder (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Patrick Roest (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000/5000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Erik Jan Kooiman (5000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (mass start)

WK SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

WK DRIEBANDEN: Dick Jaspers en Jean van Erp

WK ALLROUND SCHAATSEN: Jan Blokhuijsen

ATP-TOERNOOI DUBAI: Robin Haase

EK ATLETIEK INDOOR: Liemarvin Bonevacia

WK SPRINT SCHAATSEN: Jorien ter Mors

WK SPRINT SCHAATSEN: Kjeld Nuis

EUROPA CUP INDOOR: Amsterdam (mannen)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (1500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorien ter Mors (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000 meter)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Niels de Langen (slalom)

DAKAR-RALLY: Gerard de Rooy (trucks)

EK SHORTTRACK: Vrouwen relayploeg

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt

WK DARTS: Raymond van Barneveld

EK ALLROUND: Antoinette de Jong

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeffrey Stuut (downhill)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeffrey Stuut (super-G)

Er geldt een maximum van 5 prestaties per sporter. De beste 5 tellen mee voor de Index. Bij World Cups, Wereldbekers en sommige WK's, op basis van diverse Grands Prix (o.a. motorcross) gelden alleen de posities in het eindklassement. Bij teamprestaties krijgt de ploeg het aangegeven puntentotaal. De spelers krijgen vervolgens hetzelfde puntentotaal, gedeeld door het aantal spelers.

Voorbeeld: bij teampursuit schaatsen wordt het puntentotaal voor een wereldtitel (20 punten) gedeeld door het aantal rijders (3). Iedere rijder krijgt 6,65 punten.

Deel via social media:

Meer over