Telesport Index: Dumoulin jaagt op Sven Kramer

Deel via social media:

Bronvermelding
AFP
Redacteur
Tom Dumoulin
Auteur
Van onze Telesportredactie
Publicatie datum

Tom Dumoulin deed afgelopen week met twee ritzeges in de Ronde van Italië goede zaken voor de Telesport Index.

Als de drager van het roze de Giro d'Italia op zijn naam schrijft, dan neemt de 26-jarige Limburger de koppositie over van Sven Kramer. 

Ook Ajax scoort. De Amsterdammers pakken honderd punten als Manchester United morgen wordt geklopt in de Europa League-finale. Bij verlies in Solna komt Ajax met vijftig punten de top vijf binnen.

STAND

1. Sven Kramer (schaatsen) 75

2. Ireen Wüst (schaatsen) 66,66

3. Kjeld Nuis (schaatsen) 63

4. Tom Dumoulin (wielrennen) 50

Anna van der Breggen (wielrennen) 50

6. Jorrit Bergsma (schaatsen) 42,66

7. Sjinkie Knegt (shorttrack) 38,1

8. Kai Verbij (schaatsen) 36

9. Nederland (honkbal) 25

Michael van Gerwen (darts) 25

Kirsten Wild (baanwielrennen) 25

Ploegachtervolging mannen (schaatsen) 25

13. Jorien ter Mors (schaatsen) 23

Ploegachtervolging vrouwen (schaatsen) 23

Harrie Lavreysen (baanwielrennen) 20

Jan Smeekens (schaatsen) 20

17. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 19,66

18. Antoinette de Jong (schaatsen) 18,66

19. Patrick Roest (schaatsen) 16

20. Mathieu van der Poel (veldrijden) 15

Marianne Vos (veldrijden) 15

Jeroen Kampschreur (skiën voor paralympiërs) 15

Teamsprint mannen (baanwielrennen) 15

24. Kiki Bertens (tennis) 12,5

25. Marrit Leenstra (schaatsen) 10,66

26. Max Verstappen (formule 1) 10

Sebastian Langeveld (wielrennen) 10

Niki Terpstra (wielrennen) 10

Chantal Blaak (wielrennen) 10

Driebandduo Dick Jaspers en Jean van Erp (biljarten) 10

Raymond van Barneveld (darts) 10

Bibian Mentel (snowboarden voor paralympiërs) 10

Chris Vos (snowboarden voor paralympiërs) 10

Relayploeg mannen (shorttrack) 10

Gerard de Rooy (autosport) 10

36. Wesley Koolhof/Matwé Middelkoop (tennis) 8

Marc Bijsterbosch (biljarten) 8

38. Daan Breeuwsma (shorttrack) 7,1

39. Suzanne Schulting (shorttrack) 6,85

40. Douwe de Vries (schaatsen) 6,66

Dick Jaspers (biljarten) 6,5

42. Lisa Bunschoten (snowboarden voor paralympiërs) 6

43. Rianne de Vries (shorttrack) 5,85

44. Dennis Visser (shorttrack) 5,83

45. Dylan Hoogerwerf (shorttrack) 5,1

46. Afrodite Zegers en Anneloes van Veen (zeilen) 5

Sanne van Dijke (judo) 5

Matthijs Büchli (baanwielrennen) 5

Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 5

Niels Feijen (biljarten) 5

Jean van Erp (biljarten) 5

Dai Dai Ntab (schaatsen) 5

Li Jie (tafeltennis) 5

Sophie de Boer (veldrijden) 5

TOP/Quoratio (korfbal) 5

56. Eythora Thorsdottir (turnen) 4

Matwé Middelkoop (tennis) 4

Wesley Koolhof (tennis) 4

Relayploeg vrouwen (shorttrack) 4

60. Lilian de Geus (windsurfen) 3

Jean Paul de Bruijn (biljarten) 3

Raymond Swertz (biljarten) 3

Driebandduo Dick Jaspers/Raymond Burgman (biljarten) 3

Dave Christiani (biljarten) 3

Guusje Steenhuis (judo) 3

Nederlandse mannen teamsprint (schaatsen) 3

Nederlandse vrouwen teamsprint (schaatsen) 3

Jean-Julien Rojer (tennis) 2,5

Robin Haase (tennis) 2,5

70. Itzhak de Laat (shorttrack) 2,1

71. Jeffrey Stuut (skiën voor paralympiërs) 2

72. Niels de Langen (skiën voor paralympiërs) 1,66

Raymond Burgman (biljarten) 1,5

74. Timothy Petersen (karate) 1

Roy Meyer (judo) 1

Lucinda Brand (wielrennen) 1

Ronald Mulder (schaatsen) 1

Erik Jan Kooiman (schaatsen) 1

Liemarvin Bonevacia (atletiek) 1

Amsterdam mannenploeg (zaalhockey) 1

81. Mark Prinsen (shorttrack) 0,83

82. Yara van Kerkhof (shorttrack) 0,85

Lara van Ruijven (shorttrack) 0,85

84. Tineke den Dulk (shorttrack) 0,6

Totaal: 84

GOUD: 52

RONDE VAN ITALIE: Tom Dumoulin (negende etappe)

RONDE VAN ITALIE: Tom Dumoulin (veertiende etappe)

RONDE VAN CALIFORNIË: Anna van der Breggen

EK ZEILEN: Afrodite Zegers en Anneloes van Veen (470-klasse)

EK JUDO: Sanne van Dijke (-70 kilogram)

WAALSE PIJL: Anna van der Breggen

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Anna van der Breggen

AMSTEL GOLD RACE: Anna van der Breggen

EK BILJARTEN: Marc Bijsterbosch (10-Ball)

EK BILJARTEN: Niels Feijen (straight pool)

WERELDBEKER SCHAATSEN:Nederlandse mannen ploegenachtervolging

WERELDBEKER SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (5000/10000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Dai Dai Ntab (500 meter)

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

WK SHORTTRACK: Nederlandse relayploeg

WK ALLROUND SCHAATSEN: Sven Kramer

WK ALLROUND SCHAATSEN: Ireen Wüst

ATP-TOERNOOI DUBAI: Jean-Julien Rojer (dubbelspel)

WK SPRINT SCHAATSEN: Kai Verbij

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jan Smeekens (500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (5000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (10.000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ploegachtervolging mannen

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ireen Wüst (3000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ploegachtervolging vrouwen

WORLD CUP SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1500 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Mannen relayploeg

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Chris Vos (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Bibian Mentel (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Bibian Mentel (banked slalom)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Chris Vos (banked slalom)

TOP 16 TAFELTENNIS: Li Jie

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (slalom)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (combi)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeroen Kampschreur (reuzeslalom)

UNIBET MASTERS: Michael van Gerwen

WERELDBEKER VELDRIJDEN: Sophie de Boer

EUROPA CUP KORFBAL: TOP/Quoratio

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

EK SHORTTRACK: Rianne de Vries (500 meter)

EK SHORTTRACK: Mannen relayploeg

WTA-TOERNOOI AUCKLAND: Kiki Bertens (dubbelspel)

ATP-TOERNOOI SYDNEY: Wesley Koolhof/ Matwé Middelkoop

WK DARTS (PDC): Michael van Gerwen

EK ALLROUND: Sven Kramer

EK ALLROUND: Ireen Wüst

EK SPRINT: Kai Verbij

ZILVER: 31

EK ZEILEN: Lilian de Geus (windsurfen)

EK BILJARTEN: Dave Christiani (kader 71/2)

EK BILJARTEN: Jean Paul de Bruijn (bandstoten)

EK BILJARTEN: Raymond Swertz (ankerkader 57/2)

EK BILJARTEN: Nederland (Dick Jaspers/Raymond Burgman)

EK JUDO: Guusje Steenhuis (-78 kilogram)

WK JUDO: Eythora Thorsdottir (balk)

WK BAANWIELRENNEN: Harrie Lavreysen (sprint)

WK BAANWIELRENNEN: Teamsprint (mannen)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (omnium)

EK BILJARTEN: Marc Bijsterbosch (8-Ball)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlanse vrouwen ploegenachtervolging

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlandse vrouwen teamsprint

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Nederlandse mannen teamsprint

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (allroundklassement)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Patrick Roest

ATP-TOERNOOI MARSEILLE: Robin Haase met buitenlandse partner

ABN AMRO-TOERNOOI: Wesley Koolhof/ Matwé Middelkoop

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (5000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (10.000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Ireen Wüst (1500 meter)

WORLD CUP SHORTTRACK: Vrouwen relayploeg

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Lisa Bunschoten (boardercross)

WK SNOWBOARDEN VOOR PARALYMPIËRS: Lisa Bunschoten (banked slalom)

WK VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

WK VELDRIJDEN: Marianne Vos

EK SHORTTRACK: Dylan Hoogerwerf (500 meter)

EK ALLROUND: Jan Blokhuijsen

EK SPRINT: Kjeld Nuis

EK SPRINT: Jorien ter Mors

BRONS: 39

WTA-TOERNOOI ROME: Kiki Bertens

RONDE VAN ITALIË: Tom Dumoulin (negende etappe)

EK KARATE: Timothy Petersen (-84 kilogram)

EK TURNEN: Eythora Thorsdottir (vloer)

EK JUDO: Roy Meyer (boven 100 kilogram)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (puntenkoers)

PARIJS-ROUBAIX: Sebastian Langeveld

GP VAN CHINA: Max Verstappen

RONDE VAN VLAANDEREN: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Chantal Blaak

WORLD BASEBALL CLASSIC: Oranje

RONDE VAN DRENTHE: Lucinda Brand (wielrennen)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Ronald Mulder (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Brons: Marrit Leenstra (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Patrick Roest (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000/5000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Erik Jan Kooiman (5000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Jorrit Bergsma (mass start)

WK SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

WK DRIEBANDEN: Dick Jaspers en Jean van Erp

WK ALLROUND SCHAATSEN: Jan Blokhuijsen

ATP-TOERNOOI DUBAI: Robin Haase

EK ATLETIEK INDOOR: Liemarvin Bonevacia

WK SPRINT SCHAATSEN: Jorien ter Mors

WK SPRINT SCHAATSEN: Kjeld Nuis

EUROPA CUP INDOOR: Amsterdam (mannen)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Sven Kramer (1500 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Jorien ter Mors (1000 meter)

WK AFSTANDEN SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000 meter)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Niels de Langen (slalom)

DAKAR-RALLY: Gerard de Rooy (trucks)

EK SHORTTRACK: Vrouwen relayploeg

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt

WK DARTS: Raymond van Barneveld

EK ALLROUND: Antoinette de Jong

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeffrey Stuut (downhill)

WK SKIËN VOOR PARALYMPIËRS: Jeffrey Stuut (super-G)

Er geldt een maximum van 5 prestaties per sporter. De beste 5 tellen mee voor de Index. Bij World Cups, Wereldbekers en sommige WK's, op basis van diverse Grands Prix (o.a. motorcross) gelden alleen de posities in het eindklassement. Bij teamprestaties krijgt de ploeg het aangegeven puntentotaal. De spelers krijgen vervolgens hetzelfde puntentotaal, gedeeld door het aantal spelers.

Voorbeeld: bij teampursuit schaatsen wordt het puntentotaal voor een wereldtitel (20 punten) gedeeld door het aantal rijders (3). Iedere rijder krijgt 6,65 punten.

Deel via social media:

Meer over