;;

Telesport Index: Weer drie medailles

Deel via social media:

Bronvermelding
AFP
Tess Wester © AFP
Redacteur
Tess Wester
Auteur
Van onze Telesportredactie
Publicatie datum
In de top van de Telesport Index veranderde er deze week niks, maar het aantal medailles werd wel verder opgevoerd.

Roel Boomstra veroverde twintig punten met zijn wereldtitel dammen, terwijl de Nederlandse handbalvrouwen vijftien punten vergaarden met hun zilveren medaille bij het EK handbal. Dick Jaspers pakte vijf punten met zijn eindzege in de wereldbeker. 

Bronvermelding
Telesport
Aan de kop van het klassement veranderde er niets. © Telesport
Redacteur
Aan de kop van het klassement veranderde er niets.

Bekijk hier het reglement van de Telesport Index.

STAND

1. Max Verstappen (Formule 1) 300

2. Anna van der Breggen (wielrennen) 148

3. Tom Dumoulin (wielrennen) 140

4. Dorian van Rijsselberghe (windsurfen) 115

5. Marit Bouwmeester (zeilen) 110

Elis Ligtlee (baanwielrennen) 110

7. Ferry Weertman (zwemmen) 105

Nederland (lichte dubbeltwee roeien) 105

9. Sharon van Rouwendaal (zwemmen) 101

10. Sanne Wevers (turnen) 100

11. Liesette Bruinsma (paralympisch zwemmen) 75

12. Dafne Schippers (atletiek) 71

13. Sven Kramer (schaatsen) 70

14. Nouchka Fontijn (boksen) 65

15. Alyda Norbruis (baanwielrennen voor paralympiërs) 55

Steven Kruijswijk (wielrennen) 55

17. Matthijs Büchli (baanwielrennen) 53,75

18. Nederlandse vrouwenploeg (hockey) 53

19. Ilse Paulis (roeien) 52,5

Maaike Head (roeien) 52,5

21. Jorien ter Mors (shorttrack/schaatsen) 51

22. Vincent ter Schure/Timo Fransen (paralympisch tandem) 50

Joost Luiten (golf) 50

Jelle van Gorkom (BMX) 50

Nederland (vrouwen dubbelvier/roeien) 50

26. Kjeld Nuis (schaatsen) 48

Jiske Griffioen (rolstoeltennis) 48

28. Kirsten Wild (baanwielrennen/wielrennen) 45

Marc Evers (paralympisch zwemmen) 45

Robert Gesink (wielrennen) 45

31. Ranomi Kromowidjojo (zwemmen) 42,50

32. Ireen Wüst (schaatsen) 40,65

33. Marlou van Rhijn (paralympische atletiek) 40

34. Kiki Bertens (tennis) 37

35. Aniek van Koot (rolstoeltennis) 35,5

36. Niek Kimmann (BMX) 35

Marlou van der Kulk (paralympisch zwemmen) 35

38. Jetze Plat (paralympische triathlon/handbiken) 30

Kenny van Weeghel (wheeler) 30

Arnoud Nijhuis (baanwielrennen voor paralympiërs) 30

41. Jiske Griffioen en Aniek van Koot (rolstoeltennis) 29

42. Antoinette de Jong (schaatsen) 28,65

43. Arjan Stroetinga (schaatsen) 28,30

44. Rixt Van Der Horst (paralympische dressuur) 27,5

Michael van Gerwen (darts) 27,5

46. Anicka van Emden (judo) 27

47. IJsbrand Chardon (vierspannen) 26,65

48. Tristan Bangma/Teun Mulder (baanwielrennen voor paralympiërs) 26

49. Thalita de Jong (veldrijden) 25

Jeffrey Herlings (motorcross) 25

Laura de Vaan (handbikester) 25

Michael Schoenmaker (paralympisch zwemmen) 25

Nederland (beachvolleybal, Brouwer/Meeuwsen) 25

Nederland (vrouwen tennis/Fed Cup) 25

Nederland (teampursuit schaatsen/mannen) 25

Nederland (mannen Holland acht/roeien) 25

57. Jesse Puts (zwemmen) 23,75

58. Ellen van Dijk (wielrennen) 23,33

59. Sifan Hassan (atletiek) 23

60. Nederland (teampursuit schaatsen/vrouwen) 23

Frank Hosmar (paralympische paardensport) 22,5

62. Mannenploeg (bridge) 21

Larissa Klaassen/Haliegh Dolman (baanwielrennen voor paralympiërs) 21

64. Roel Boomstra (dammen) 20 punten

Boels-Dolmans-ploeg (wielrennen) 20

Mike Schloesser (compound) 20

Daniel Abraham (paralympisch wielrennen) 20

Kelly van Zon (paralympische tafeltennis) 20

Sanne Voets (paralympische dressuur) 20

Lisa Kruger (paralympisch zwemmen) 20

Nederlandse mannenploeg (vierspannen) 20

Thérèse Klompenhouwer (biljarten) 20

Bauke Mollema (wielrennen) 20

Wout Poels (wielrennen) 20

Nederland (driebanden) 20

76. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 19,30

77. Irene Schouten (schaatsen/inline-skaten) 18,65

78. Jorrit Bergsma (schaatsen) 18

79. Koos de Ronde (vierspannen) 17,65

80. Demi Vermeulen (paralympische dressuur) 17,5

81. Nederlandse vrouwenploeg (handbal) 15

Gemengde estafetteploeg 4x50 meter vrij (zwemmen) 15

Vrouwen estafetteploeg 4x50 meter vrij (zwemmen) 15

Dick Jaspers (driebanden) 15

Kiran Badloe (windsurfen) 15

Geoffrey Berens (karate) 15

Nederland (motorcross) 15

Thijs van Hofweegen (paralympisch zwemmen) 15

Rolstoeltennis (Marjolein Buis en Diede de Groot) 15

Ronald Hertog (paralympisch verspringen) 15

Daniel Perez (boccia) 15 punten

Gerben Last (paralympisch tafeltennis) 15

Olivier van der Voort (paralympisch zwemmen) 15

Nancy van de Ven (motorcross) 15

Van Barneveld/Van Gerwen (darts) 15

Laura Smulders (BMX) 15

Pieter-Jan Postma (zeilen) 15

Theo Bos (baanwielrennen) 15

Nederland (teamsprint baan/wielrennen) 15

Carien Kleibeuker (schaatsen) 15

Lars van der Haar (veldrijden) 15

Chantal Blaak (wielrennen) 14,33

Marjolein Buis (rolstoeltennis) 13,5

104. Robert Meeuwsen (beachvolleybal) 12,5

Alexander Brouwer (beachvolleybal) 12,5

Chantal Achterberg (roeien) 12,5

Nicole Beukers (roeien) 12,5

Inge Janssen (roeien) 12,5

Carline Bouw (roeien) 12,5

Raymond van Barneveld (darts) 12,5

111. Kai Verbij (schaatsen) 11,65

112. Geert Schipper (paralympische triathlon) 11

113. Sebastiaan Verschuren (zwemmen) 10,5

114. Vrouwen estafetteploeg 4x100 meter vrij (zwemmen) 10

Maaike de Waard (zwemmen) 10

Magda Toeters (paralympisch zwemmen) 10

Jennette Jansen (handbikester) 10

Nederland (vrouwen rolstoelbasketbalploeg) 10

Nederlandse dressuurploeg (paralympische paardensport) 10

Melaica Tuinfort (paralympisch bankdrukken) 10

Ben van den Boogaart (zijspancross) 10 punten

Lara Baars (paralympisch kogelstoten) 10

Marlene van Gansewinkel (paralympisch verspringen) 10

Stephen de Vries/Patrick Bos (paralympisch wielrennen) 10

Lisa den Braber (paralympisch zwemmen) 10

Duncan van Haaren (paralympisch zwemmen) 10

Chantale Zijderveld (paralympisch zwemmen) 10

Lisette Teunissen (paralympusch zwemmen) 10

Jorik van Egdom (duatlon) 10

Rutger van Schaardenburg (zeilen) 10

Lilian de Geus (windsurfen) 10

Jean van Erp (driebanden) 10

Erik Jan Kooiman (schaatsen) 10

Thomas Krol (schaatsen) 10

135. Marrit Leenstra (schaatsen) 9,65

136. Diede de Groot (rolstoeltennis) 8,5

137. Niki Terpstra (wielrennen) 8,33

138. Douwe de Vries (schaatsen) 8,30

139. Theo Timmerman (vierspannen) 6,65

140. Arantxa Rus (tennis) 6,25

Richel Hogenkamp (tennis) 6,25

Cindy Burger (tennis) 6,25

143. Femke Heemskerk (zwemmen) 5,25

144. Nederlands team (korfbal) 5

Anne van Dam (golf) 5

Nederlandse mannenploeg (dammen) 5

Glenn Coldenhoff (motorcross) 5

Brian Bogers (motorcross) 5

Gary Hekman (inline-skaten) 5

Aflossingsploeg vrouwen weg (inline-skaten) 5

Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop (tennis) 5

Raymon van der Biezen (BMX) 5

Estafetteploeg vrouwen 4x100 meter (atletiek) 5

Anouk Vetter (atletiek) 5

Churandy Martina (atletiek) 5

L & D Pirates (honkbal) 5

Kim Polling (judo) 5

Vrouwen estafetteploeg 4x100 meter vrije slag (zwemmen) 5

Gemengde estafetteploeg 4x100 meter vrije slag (zwemmen) 5

Mannen estafetteploeg 4x200 meter vrije slag (zwemmen) 5

Den Bosch (vrouwenhockey) 5

Kampong (mannenhockey) 5

Henk Grol (judo) 5

Nederland (zeilen/vrouwen) 5

Hans Peter Minderhoud (paardensport) 5

Bibian Mentel (parasnowboarden) 5

Chris Vos (parasnowboarden) 5

Teamsprint mannen (schaatsen) 5

Nederland (shorttrack vrouwen) 5

Nederland (shorttrack mannen) 5

Gerard de Rooij (autosport) 5

Nederland (zaalhockey vrouwen) 5

PKC (korfbal) 5

Jelle Klaasen (darts) 5

Maud van der Meer (zwemmen) 4,75

176. Manon Kamminga (inline-skaten) 4,66

177. Jean-Julien Rojer (tennis) 4

Guusje Steenhuis (judo) 4

179. Kim Busch (zwemmen) 3,75

Nyls Korstanje (zwemmen) 3,75

Tamara van Vliet (zwemmen) 3,75

Nils van ’t Hoenderdaal (baanwielrennern) 3,75

Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 3,75

Hugo Haak (baanwielrennen) 3,75

Marrit Steenbergen (zwemmen) 3,5

186. Mathieu van der Poel (baanwielrennen) 3

Roy van den Berg (baanwielrennen) 3

Nederlandse vrouwenrugbyploeg (rugby) 3

Sjef van den Berg (handboogschieten) 3

Janita Willems-Crediet (inline-skaten) 3

Aflossingsploeg mannen weg (inline-skaten) 3

Jolein Haller (paralympische triathlon) 3

Linda van Vliet (paralympische triathlon) 3

Robin Haase (tennis) 3

Juul Franssen (judo) 3

Mannenploeg (handboogschieten) 3

SCHC (vrouwenhockey) 3

Amsterdam (mannenhockey) 3

Uschi Freitag (schoonspringen) 3

Vrouwen acht (roeien) 3

Badminton (Eefje Muskens & Selena Piek) 3

Harrie Smolders (paardensport) 3

Teamsprint vrouwen (schaatsen) 3

Nederland (waterpolo) 3

205. Nicole den Dulk (paralympische paardensport) 2,5

Wesley Koolhof (tennis) 2,5

Matwé Middelkoop (tennis) 2,5

Afrodite Kyranankou (zeilen) 2,5

Anneloes van Veen (zeilen) 2,5

210. Kay Schipper (inline-skaten) 2,33

211. Crispijn Ariens (inline-skaten) 2

Ronald Mulder (inline-skaten) 2

Peter Elzinga (handboogschieten) 2

Selena Piek (badminton) 2

Suzanne Schulting (shorttrack) 2

216. Bianca Roosenboom (inline-skaten) 1,66

217. Rob Polman (handboogschieten) 1,5

Fred van Zutphen (handboogschieten) 1,5

Eefje Muskens (badminton) 1,5

220. Luc ter Haar (inline-skaten) 1,33

221. Esmee Vermeulen (zwemmen) 1,25

Dion Dreesens (zwemmen) 1,25

Maarten Brzoskowski (zwemmen) 1,25

Kyle Stolk (zwemmen) 1,25

Ben Schwietert (zwemmen) 1,25

226. Nederlandse vrouwenploeg (baanwielrennen) 1

Li Jie (tafeltennis) 1

Dion Beukeboom (baanwielrennen) 1

Wim Stroetinga (baanwielrennen) 1

Aflossingsploeg mannen (inline skaten) 1

Dirk Wijnalda (triathlon) 1

Vrouwenploeg (volleybal) 1

Jamile Samuel (atletiek) 1

Tessa van Schagen (atletiek) 1

Naomi Sedney (atletiek) 1

Marije van Hunenstijn (atletiek) 1

Ignisious Gaisah (atletiek) 1

Liemarvin Bonevacia (atletiek) 1

Vrouwenploeg (handboogschieten) 1

Roy Meyer (judo) 1

Estafetteploeg 4x200 meter mannen (zwemmen) 1

Reshmie Oogink (taekwondo) 1

Stephen de Vries/Patrick Bos (baanwielrennen voor paralympiërs) 1

Twee zonder stuurman (roeien) 1

Vrouwenploeg (squash) 1

Badminton (Jacco Arends & Selena Piek) 1

Michael Korrel (judo) 1

Nick van den Berg (pool) 1

Gerben Jorritsma (schaatsen) 1

Lara van Ruijven (shorttrack) 1

Yara van Kerkhof (shorttrack) 1

Rianne de Vries (shorttrack) 1

Sjinkie Knegt (shorttrack) 1

Freek van der Wart (shorttrack) 1

Daan Breeuwsma (shorttrack) 1

Dennis Visser (shorttrack) 1

Adwin Snellink (shorttrack) 1

Nederland (footgolf) 1

259. Nina Kessler (baanwielrennen) 0,5

Mitchel Steenman (roeien) 0,5

Roel Braas (roeien) 0,5

Jacco Arends (badminton) 0,5

263. Rick ter Haar (inline-skaten) 0,33

Tessa ter Sluis (squash) 0,33

Natalie Grinham (squash) 0,33

Irina Markovic (handboogschieten) 0,33

Inge van Caspel (handboogschieten) 0,33

Martine Couwenberg (handboogschieten) 0,33

Milou van der Heijden (squash) 0,33

270. Andrea Kneppers (zwemmen) 0,25

Robin Neumann (0,25)

TOTAAL: 271

Deel via social media:

Meer over